Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Služba byla finančně podpořena Ústeckým krajem

Ústecký kraj

Najdete nás také zde

facebookDobří andělé

Datum a čas

Dnes je středa, 24. 2. 2021, 18:03:31

Aktuální počasí

Počasí dnes:

24. 2. 2021

skoroj

Bude jasno až skoro jasno, odpoledne přechodně až polojasno, místy zataženo nízkou oblačností nebo mlhavo. Denní teploty 13 až 17°C, při nízké oblačnosti kolem 8°C. Noční teploty 4 až 0°C.

Svátek

Svátek má Matěj

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 3
DNES: 122
TÝDEN: 490
CELKEM: 189584

Mobilní verze

mobilní verze

Obsah

Pravidla pro uskutečňování návštěv v Domově pro seniory Vroutek

Typ: ostatní
Vážení příbuzní a přátelé Domova,
jistě jste v médiích zaznamenali zprávu o možnosti návštěv od 5. 12. 2020 v domovech sociální péče, jako jsme my. Nutno podotknout, že se nejedná o plošné povolení návštěv, ale o rozšíření výjimek, kdy lze návštěvy realizovat. Hlavní změnou je fakt, že pokud se návštěva prokáže negativním testem nebo potvrzením o prodělaném onemocnění COVID-19 v posledních 90 dnech, bude návštěva umožněna. Bohužel v médiích též proběhla informace, že bude možné se nechat otestovat i v přímo v Domovech před návštěvou samotnou. Tato formulace byla velmi nešťastná, protože ne všechny Domovy jsou schopny toto testování zajistit, ať už z důvodu nedostatku personálu, který by testoval nebo z jiných důvodů, jako jsou prostory pro testování apod., jako je tomu v našem případě.
Zahájení návštěv v našem Domově bohužel zkomplikoval fakt, že dne 30. 11. vyšel jedné klientce pozitivní POC antigenní test. Momentálně čekáme na potvrzení nebo vyvrácení pozitivity následným konfirmačním RT-PCR testem, který bude u klientky proveden během zítřka výjezdovou sanitou a jehož výsledek bude znám v průběhu víkendu, což zahájení návštěv komplikuje. Na písemné doporučení Krajské hygienické stanice bude možno návštěvy zahájit, až po obdržení NEGATIVNÍHO výsledku tohoto kontrolního testu, tedy nejdříve od pondělí 7. 12. 2020, a to dle nastavených pravidel (viz. přiložené dokumenty). Všechny příbuzné můžeme uklidnit informací, že poslední povinné plošné testování klientů, které proběhlo včera dne 2. 12., byli všichni ostatní klienti negativní.
Jistě víte, že děláme celý tento velmi těžký a složitý rok, co je v našich silách, abychom klienty i zaměstnance ochránili a minimalizovali rizika (dobrovolná karanténa, omezování vzájemného setkávání klientů z jednotlivých oddělení, omezení volnočasových společných aktivit, koncerty aj. pouze on-line atd.), proto Vás prosíme o pochopení.
Hned až budeme mít výsledek výše zmíněného testu a budeme vědět, že nikoho neohrožujeme, budeme Vás informovat o spuštění návštěv, abyste si mohli termín domluvit dle přiložených pravidel.
Ještě jednou upozorňuji touto cestou na fakt, že NEJSME SCHOPNI zajistit testování návštěv.
Děkujeme za pochopení a Vaši přízeň.
Za všechny v Domově, Ing. Markéta Sosnová, ředitelka


Vytvořeno: 3. 12. 2020
Poslední aktualizace: 3. 12. 2020 14:50
Autor: Mgr. Renáta Huňatová